Magazyn


Profesjonalny magazyn dla programistówNajwiększy europejski magazyn o linuksie


RECENZJA: Linux+ 07/2007

Tematem miesiąca lipcowego numeru magazynu Linux+ jest Internet/Intranet, dlatego też większość artykułów jest poświęcona korzystaniu z zasobów internetu. Dla początkujących idealne będą teksty o przeglądarkach internetowych, z jakich można korzystać w Linuksie, oraz o komunikatorach w Linuksie, które mogą zastąpić dotychczasowe używane na Windowsie. Przydatny okazuje się artykuł o korzystaniu z najpopularniejszych sieciach typu p2p: BitTorrent, eDonkey oraz DirectConnect, a także artykuł o Pacman'ie, czyli znakomitym menadżerze pakietów w dystrybucji Arch Linux. Mnie bardzo zaciekawił artykuł o tworzeniu sieci bezprzewodowej w Linuksie, jest on bardzo bardzo praktyczny. Posiadacze Neostrady powinni się zainteresować artykułem o konfiguracji tej usługi w Debianie. Także miłośnicy gier znajdą coś dla siebie. A na koniec bardzo fajny artykuł o 7 praktycznych zastosować Linuxa przez użytkowników Windowsów. Polecam każdemu tą przyjemną lekturę!
OPIS

Przeglądarki internetowe w Linuksie
Przemysław Żarnecki zwraca naszą uwagę na najbardziej popularne przeglądarki, z którymi mamy do czynienia w Linuksie.

Komunikatory w Linuksie
Przemysław Żarnecki przedstawia, w jaki sposób można komunikować się za pomocą linuksa i internetu.

P2P pod Linuksem
Bogusław Treter opisuje najpopularniejsze sieci typu p2p: BitTorrent, eDonkey oraz DirectConnect. Zachęca do korzystania, podkreśla ich funkcjonalność.

MasterShaper - kształtowanie ruchu dla każdego
Piotr Wolny opowiada nam o zaletach MasterShapera. Opisjue, jak najprościej można uruchomić i skonfigurować ten program.

Repozytorium pakietów AUR
Stanisław Halik pokazuje, jak w prosty sposób zbudować własne paczki lub przebudować już istniejące tak, by były dostosowane do własnych potrzeb.

Pacman - menadżer pakietów
Mateusz Barszcz przedstawia, jak korzystać ze znakomitego menedżera pakietów Pacman w dystrybucji Arch Linux.

Programy wspomagające pobieranie plików
Bogusław Treter pokazuje, że pobieranie plików w systemie Linux może być łatwe. Przedstawia także potencjał narzędzi konsolowych.

Jądro nieprzewidywalności
Cezary Cerkwicki przedstawia budowę generatora liczb pseudolosowych, zaimplementowaną w systemie Linux.

Pingwin bez kabli?
Robert Multan dzieli się z nami swoją opinią na temat aplikacji kWlan oraz Wireless Assistant. Prezentuje ich zalety, uczy poprawnej konfiguracji.

CD / DVD
Debian 4.0 ETCH Ubuntu 7.04 Feisty Fawn

ARCHIWUM