Magazyn


Profesjonalny magazyn dla programistówNajwiększy europejski magazyn o linuksie


RECENZJA: Linux+ 11/2006

Tematem miesiąca listopadowego numeru Linux+ jest Linux w firmie. W miesięczniku znajdziemy jak zawsze wiele ciekawych artykułów, którą ułatwią początkującym a wspomogą zaawansowanych drogę przez ogromny świąt Linuksa i jego dystrybucji. Jak w każdym numerze tak i w tym znajdziemy ciekawe dystrybucje, które warto przetestować. Na dużą uwagę zasługuje artykuł o tworzeniu sztuki abstrakcyjnej za pomocą Fyre, program ten jest nieocenioną pomocą dla osób, które chcą zostać artystami ale talentu nie mają. Równie interesujący wydaje się być artykuł o serwerze indeksującym pocztę Filofant, jest to bardzo przydatne w każdej firmie. Mnie bardzo zaciekawił artykuł o Ruby i środowisku Ruby on Rails, zapraszam do zapoznania się z jego szczegółami osobiście i uprzedam, że nie będzie co żałować. W magazynie znaleść mozna także opisy dla początkująch jak zainstalować Gentoo Linux 2006.1 oraz Freespire. Serdecznie zapraszam do miłej lektury!
OPIS

Kivio - edytor wykresów i schematów
Żyjemy w epoce wizualnej prezentacji danych - dla jasności przekazu coraz ważniejsze są prezentacje multimedialne, slajdy cyfrowe, ilustracje i diagramy. O ile jeszcze kilka lat temu tego typu atrakcja niezbędne były jedynie w przypadku specyficznych dziedzin technicznych, o tyle obecnie już trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek wystąpienie bez elementów wizualnych.

Tworzenie sztuki abstrakcyjnej za pomocą Fyre
Niekiedy przydałoby się być artystą: chciałoby się stworzyć obrazek na tło biurka (tzw. tapetę), czy zaprojektować obrazek na blog internetowy, czy stworzyć jakąś fajną grafikę na okładkę CD do wydrukowania, czy też cokolwiek co wymaga pracy artystycznej. Ale co zrobić, jeśli się artystą nie jest? Wtedy nieocenioną pomocą jest programowy generator pracy artystycznej, taki jak Fyre.

LeftHand CRM
Jesteśmy społeczeństwem informacyjnym, a największy biznes robi ten, kto ma lepszy dostęp do informacji. Jeśli już wewntąrz firmy szwankuje obieg informacji, to jak można szybko reagować na zmieniające się wymagania rynku? Jednym ze sposobów jest CRM.

Serwer indeksujący pocztę Filofant
Komunikacja za pomocą poczy elektronicznej staje się standardem w większości przedsiębiorste. Każdy pracodawca z pewnością borykał się z problemem poczty, którą pozostawia po sobie osoba opuszczająca stanowisko.

Na płytach DVD m.in.: Gentoo 2006.1.To popularna dystrybuja Linuksa, zawierająca instalator pozwalająca na przeniesienie systemu na dysk twardy. Można znaleźć Freespire 1.0 w pełni funkcjonalna wersja znanej dystrybucji LINSPIRE z licznymi narzędziami multimedialnymi, graficznymi, administracyjnymi. Graficzne konfiguratory, które z pewnością ułatwią sprawę początkującym użytkownikom.

ARCHIWUM