Magazyn


Profesjonalny magazyn dla programistówNajwiększy europejski magazyn o linuksie


RECENZJA: Linux+ 12/2006

Tematem przewodnim grudniowego numeru magazynu Linux+ jest Rozrywka. Znajdziemy w nim bardzo ciekawy i myśle, że przydatny artykuł, który opisuje jak łatwo zainstalować program Cedega, który umożliwia granie w gry komputerowe pod Linuksem. Mnie zaciekawił artykuł porównujący KaZaA i BitTorrenta w Linuksie, który wyjaśnia jak najszybciej rozpowszechniać pliki w Internecie. W każdym numerze Linux+ znajdziemy coś o programowaniu tak jest i tym razem, Michał Sobczak opisuje w kilku krokach jak stworzyć własnego bloga w języku Ruby on Rails. W magazynie tym każdy może znaleść coś dla siebie, nie zabrakło także artykułów dla początkujących, jeden z nich opisuje krok po kroku jak zainstalować dystrybuję Mandriva 2007, może to się okazać nieoceniona pomoc. Kolejny artykuł, na jaki chciałbym zwrócić uwagę, wyjaśnia jak użytkować program do grafiki wektorowej Inkscape. Polcem wszystkim gwiazdkowe wydanie magazynu Linux+, gdyż przy jego lekturze można mile spędzić nie jeden chłodny wieczór.
OPIS

Instalacja Mandrivy 2007
Mandriva, a wcześniej Mandrake zdobyły duzą popularność wśród początkujących użytkowników przesiadajacych się na Linuksa z systemu Windows. wszystko dzięki polityce bycia user friendly.

Mandriva Linux 2007
Łukasz opisuje najnowszą dystrybucję Mandriva Linux 2007, dawnego Mandrake'a dostepnego na płycie DVD.

Inkscape – grafika dla każdego
Tworzenie profesjonalnej grafiki wektorowej w Linuksie długo było niemożliwe. W artykule uczymy użytkowania Inkscape.

Ruby on Rails czyli blog w 15 minut
W poprzednim artykule, który opisywał właściwości języka Ruby oraz środowisko Ruby on Rails. W tym natomiast, postaram się zachować formę tutoriala.

Wykorzystanie Social software w firmie
Social software robi w ostatnich czasach zawrotną karierę – praktycznie żadna strona internetowa nie może obyć się bez forum, Wikipedia stała się najpopularniejszym źródłem definicji w Internecie, a blogi próbują prowadzić nawet politycy i artyści.

CD / DVD
z nami rozrywkowo spędzisz święta!

ARCHIWUM