Magazyn


Profesjonalny magazyn dla programistówNajwiększy europejski magazyn o linuksie


RECENZJA: Linux+ 01/2007

Tematem miesiąca styczniowego numeru Linux+ jest Bezpieczeństwo. Znajdziemy w nim wiele artykułów dotyczących bezpieczeństwa w Linuksie, między innymi jak uczynić naszą pocztę bezpiecznym medium komunikacyjnym czy jak samodzielnie i bezpiecznie przystosować dysk twardy do instalowania systemu, czyli wszystko o prawach dostępu. Również początkujący znajdą dla siebie artykuły opisujące instalację i konfigurację Fedora Core 6. Bardzo ciekawy jest artykuł opisujący jak napisać pierwszą grę w Linuksie, artykuł ten jest przeznaczony dla wszystkich, więc nawet początkujący zrozumie go bez problemu. W magazynie znajdziemy też opis najnowszej wersji popularnej przeglądarki internetowej Firefox 2.0 Dla programistów przydają się artykuły opisujące jak samemu zdefiniować samemu powłokę do paciśnięciu klawisza [Tab] oraz artykuł o Assemblerze i bibliotece GTK+ Polecam wszystkim noworoczny numer Linux+ jako bardzo ciekawa lektura!
OPIS

Instalacja Fedora Core 6.
Mariusz Ostapowicz opisuje instalację systemu Fedora Core 6. Instalacja dystrybucji może przysporzyć kłopoty szczególnie początkującym użytkownikom. Zainstalowanie najnowszej Fedora Core 6 nie powinno sprawić problemu, jeśli wykona się je krok po kroku korzystając z naszych wskazówek.W artykule spróbuję przedstawić proces instalacji tak, by zachęcić początkujących czytelników do korzystania z dystrybucji i do samodzielnego zainstalowania systemu.

Assembler i biblioteka GTK+
Marek Sawerwain opisuje w jaki sposób napisać program w assemblerze by był mniejszy i znacznie bardziej sprawny od programu napisanego w języku wysokiego poziomu.

Grę każdy napisać może!
Marek Sawerwain opisuje w jaki sposób napisać pierwszą grę w Linuksie.

Programowalne dopełnianie tabem w bashu
Jacek Fedoryński przedstawia jak w pełni wykorzystać możliwości, które daje bash oraz przedstawia jak zdefiniować samemu powłokę po naciśnięciu klawisza [Tab].

Bezpieczna poczta
Artur Pęczak opisuje w jaki sposób uczynić naszą pocztę bezpiecznym medium komunikacyjnym.

Firefox 2.0 - drugie wejście lisa
Jarosław Świerczyński przedstawia najnowszą wersję przegladarki.

Archlinux - aktualizacja i budowa pakietów
Łukasz Wychrystenko opisuje jak aktualizować i budować pakiety w archilinuksie. Artykuł kieruje do początkujących użytkowników.

Gry
Opisujemy gry pod Linuksem dostępne na płycie: Tribal Trouble, Vega Strike, Wolvenstein: Enemy Territory, PlaneShift

ARCHIWUM