Magazyn


Profesjonalny magazyn dla programistówNajwiększy europejski magazyn o linuksie


RECENZJA: Software Developer's Journal 05/2007

W majowym wydaniu magazynu Software Developer's Journal można znaleźć artykuły o silniku reguł biznesowych w praktyce, gdyż jest to temat przewodni. Oprócz tego przeczytać można również o wielu ciekawostkach takich jak co to są sieci neuronowe czy sieci XMPP. Programistów zaciekawią działy o programowaniu .NET i C++, w których to między innymi odnaleźć można artykuł o monitorowaniu aplikacji ASP .NET 2.0 co ułatwia wykrywanie błędów. Biblioteką miesiąca jest Boost Test, która ułatwia testowanie kodu pisane w języku C++. To wydanie zawiera wiele różnych i ciekawych artykułów, które okazują się bardzo przydatne. Ten numer jest według mnie bardziej dla osób, które chcą dosyć głęboko powiększyć swoją wiedzę informatyczną ale polecam go wszystkim. Miłej lektury!
OPIS

Monitorowanie aplikacji w ASP .NET 2.0
Kody źródłowe autor wystawił na stronie http://if.hostedwindows.pl/healthmonitoringapp.zip

Biblioteka Boost Test
Dariusz Walczak przedstawia bibliotekę Boost Test, która ułatwia testowanie kodu pisanego w języku C++. Opierając się na własnym doświadczeniu doradza w jaki sposób pisać dobre unit testy, a początkującym użytkownikom proponuje zestaw podstawowych zasad, jakimi kieruje się przy pisaniu przypadków testowych na swoje potrzeby.

Silnik reguł biznesowych w perspektywie MS WF
Michael Bałuka definiuje pojęcie silnika reguł w perspektywie projektowania systemów informatycznych oraz ich wsparcia dla procesów biznesowych. Opisuje również działanie zastosowanego w Microsoft Windows Workflow Foundation (MS WWF) silnika reguł biznesowych.

Silnik reguł biznesowych MS WF w praktyce
Marcin Sulecki pokazuje, że można szybko zastosować silnik reguł biznesowych bez całego bagażu workflow. Dzięki temu nie będziesz musiał rysować żadnych diagramów procesów, aby skorzystać z mocy silnika reguł. To może być dobry wstęp do zaznajomienia się z MS WWF. Na płycie CD zamieściliśmy przykładowe materiały do ćwiczeń.

Monitorowanie aplikacji ASP .NET 2.0
Paweł Matyjasek omawia nowości w ASP .NET 2.0. dzięki którym łatwiej monitorować stan aplikacji oraz wykrywać błędy, nawet przy braku współpracy za strony administratora serwera.

Mechanizm koncepcji w języku C++: nowe oblicze szablonów
Rafał Kocisz opisuje mechanizm koncepcji w C++. Koncepcje, oferujące zbiór zaawansowanych konstrukcji pozwalających modelować ograniczenia typów, będących parametrami w szablonach klas i funkcji, postrzegane są jako przyszłe remedium na bolączki związane ze złożonością nowoczesnych bibliotek generycznych, pisanych w języku C++. Rafał przedstawił mechanizm koncepcji tak, abyś mógł łatwo zrozumieć ideę tego rozwiązania i jednocześnie uświadomić sobie konsekwencje stosowania go w praktyce. Artykuł został oparty na roboczej specyfikacji mechanizmu koncepcji.

Variadic templates w C++0x
Michał Małecki przedstawia rozwiązanie Variadic templates, czyli wzorce ze zmienną listą parametrów. Rozwiązanie to ma pojawić się w nowym standardzie C++0x. Poznasz również problemy, którym rozwiązanie to ma zaradzić.

Ortogonalne Sieci RBF
Władysław Kamiński wyjaśnia czym jest sieć RBFN, do czego służy oraz do czego można ją wykorzystać. Zachęca również do przeprowadzania własnych doświadczeń.

Jingle Bells czyli Jabber i VolP
Maciej Zawadziński opisuje w jaki sposób zestawiane są połączenia bezpośrednie, a w szczególności sesje VolP, między klientami Jabbera wspierającymi rozszerzenie Jingle protokołu XMPP. Poznasz również architekturę oraz przykłady zastosowania biblioteki libjingle.

ESC/Java 2
Piotr Nazimek opisuje pakiet narzędzi ESC/Java2, dzięki którym można ustrzec się przed wieloma niebezpiecznymi konstrukcjami w kodzie źródłowym. Na płycie dołączonej do magazynu znajdują się pliki z kolejnymi wersjami klasy omawianej w artykule.

Korporacyjna magistrala usług - konfiguracja brokerów i akceptorów
Artykuł omawia zagadnienia związane z konfiguracją brokerów oraz akceptorów.

Rozmowa z Brucem Eckelem
Rozmowa przeprowadzona z Brucem Eckelem na konferencji Java Dev Days 2006.

Sieć komputerowa
Zadanie - Programowanie równoległe.

CD / DVD

  • BB FlashBack Express
    program do tworzenia tutoriali o wartości 39.00 USD
  • Intelli HyperSpeed 2005 by IObit
    program do optymalizacji Windows o wartości 24.95 USD
  • Comodo Firewall Pro v. 2.4

ARCHIWUM