Magazyn


Profesjonalny magazyn dla programistówNajwiększy europejski magazyn o linuksie


RECENZJA: Software Developer's Journal 09/2006

Tematem przewodnim wrześniowego numeru magazynu Software Developer's Journal jest Testowanie i otpymalizacja oprogramowań. Można w nim znaleźć wiele ciekawych artykułów, z którymi każdy dobry programista powinien się zapoznać, gdyż mogą one ułatwić pracę. Mnie one bardzo pomogły, dzięki nim wiem jak w ciekawy sposób dokładnie testować wydajność mojego programu. Szczerze polecam to wydanie!
OPIS

Biblioteka miesiąca: Boost.Regex Wyrażenia regularne stanowią użyteczne narzędzie, wspomagające przetwarzanie danych tekstowych i wiele języków programowania posiada natywnie wbudowaną obsługę tego mechanizmu. Niestety, do zbioru tych języków nie zalicza sie C++, przez co wykorzystujący go programiści muszą szukać alternatywnych rozwiązań. Rafał prezentuje Boost.Regex. Jest to potężne narzędzie do obsługi wyrażeń regularnych, które w odniesieniu do pokrewnych rozwiązań ma dodatkowa zaletę: świetnie integruje sie z mechanizmami biblioteki standardowej C++. Tezę tę potwierdza fakt, że Boost.Regex ma być częścią nowej odsłony standardu języka C++: Cx09.

Biblioteka miesiąca ROME: Obsługa formatów RSS i Atom w Javie
ROME jest biblioteką typu open source, udostępnianą na licencji Apache. ROME to zbiór udogodnień, których zadaniem jest zapewnienie łatwej obsługi kanałów informacyjnych z poziomu języka Java. Biblioteka obsługuje aktualnie dziesięć najczęściej używanych w sieci formatów syndykacji. Patrick rozpoczyna od wprowadzenia do biblioteki oraz wyjaśnia w jaki sposób rozpocząć pracę. Następnie omawia zastosowanie ROME Fetcher przy pobieraniu kanałów oraz obsługę rozszerzonych formatów syndykacyjnych.

Testowanie oprogramowania
Współpraca programistów z testerami oprogramowania

Coraz częściej stałym elementem procesu powstawania projektu informatycznego staje się zorganizowanie procesu testowego. Żaneta omawia scenariusze współpracy między programistami a testerami oprogramowania.

JMeter - testy wydajnościowo-obciążeniowe
Autor doradza w jaki sposób przeprowadzić symulację obciążenia serwera WWW oraz dokonać analizy uzyskanych wyników z wykorzystaniem narzędzia JMeter. Tego typu testy przeprowadzone dla kilku dostawców pozwalają na badanie ich wydajności w sposób stosunkowo obiektywny.

Wybieramy narzędzie do automatyzacji testów
Wybór dobrego narzędzia do automatyzacji procesu testowania nie prosty. Mariusz przedstawia klika praktycznych wskazówek, które w takim wyborze mogą pomóc.

Wielozadaniowość w systemach operacyjnych
Autor doradza w jak sprawnie zaimplementować wieloprocesowość (ang. multitasking) w systemie Przybliża również istotę przerwań w trybie chronionym oraz funkcję i sposób zarządzania zegarem systemowym oraz szczegółowo omawia problem wielozadaniowości i synchronizacji międzyprocesowej.

Software QA Wizard
Automatyczne testowanie stanowi krytyczną część procesu tworzenia i dostarczania produktów aplikacyjnych. Artykuł opisuje w jaki sposób narzędzie QA Wizard umożliwia pełną automatyzację procesu testowania aplikacji internetowych.

NA PŁYCIE MIĘDZY INNYMI:

  • NovaPDF - pełna wersja!
  • Seapine QA Wizard Evaluation
  • Microsoft Office Professional Plus 2007 Beta 2
  • JUnit Video Tutorials
  • kurs Java GUI