Magazyn


Profesjonalny magazyn dla programistówNajwiększy europejski magazyn o linuksie


RECENZJA: Software Developer's Journal 12/2006

Tematem przewodnim grudniowego numeru magazynu Software Developer's Journal jest sztuczna inteligencja. Na pewno każdego z nas to ciekawi i każdy z nas chciałby to mieć, sztuczna inteligencja, niby zrozumiana a jednak przez nikogo nie posiadana. Warto poczytać ten numer, gdyż zawiera wiele artykułów na temat sztucznej inteligencji. Ciekawy artykuł jest o sieci neuronowej z użyciem pakietu ROOT, w którym to można dowiedzieć się czym jest sieć neuronowa i do czego służy. Równie ciekawy jest artykuł Łukasza Osuszka, który opisuje algorytmy mrówkowe, za pomocą prostych reguł można stworzyć skoplikowane struktóry i wzory. W magazynie nie brakuje też wiadomość ze świata programowania w Javie, w którym to artykule znajdziemy zestam nowości, które zostaną wprowadzone do kolejnej edycji Java SE. To naprawde tylko nieliczne artykuły z tego numer, jest on według mnie na prawdę bardzo ciekawy i na czasie. Serdecznie polecam i zapraszam do ciekawej lektury!
OPIS

Java 6.0 – nowości w Mustangu
Bartłomiej przedstawia zestaw nowości, które zostaną wprowadzone do kolej-nej edycji Java SE. Autor wskazuje, że największy nacisk położono na stabil-ność i usuwanie błędów.

Mrowisko kontra układ scalony
Łukasz opisuje algorytmy mrówkowe. Wskazuje, że za pomocą prostych reguł można stworzyć skomplikowane struktury i wzory.

Optymalizacja książki otwarć a wyniki uzyskiwane przez program szachowy
Marek wyjaśnia jak działa program szachowy oraz w jaki sposób samodzielnie skompilować książkę debiutową w oparciu o wiedzę szachową.

Własna sieć neuronowa z użyciem pakietu ROOT
Iwona wyjaśnia, czym jest sieć neuronowa i do czego służy. Przedstawia stoso-wany głównie w fizyce pakiet ROOT.

Progress Software – tworzenie projektu w środowisku Progress Sonic Workbench
Drugi odcinek klubu technicznego. Artykuł prezentuje możliwości zintegrowanego środowiska programistycznego Progress Sonic Workbench.

Magic eDeveloper – wstęp do programowania: łączenie danych z wielu tabel
Artykuł został poświęcony wiązaniu danych w relacji 1:n. Mechanizm ten jest ważnym elementem umożliwiającym tworzenie zaawansowanych algorytmów w środowisku Magic eDeveloper.

Zend Platform 2 – rozszerzanie serwerowe
W artykule przedstawimy, czym jest Zend Platform 2, jego instalację, zastosowanie oraz wyjaśniamy, czym różni się od Shreka

Boost PropertyTree
Marcin przedstawia bibliotekę jako narzędzie oferujące programistom C++ możliwość wczytywania, przeglądania, modyfikowania i zapisywania hierarchicznych formatów danych, takich jak XML, INI, JSON czy Rejestr Windows.

CD/DVD m.in.:

  • Steganos Security Suite 6
  • Turbo Delphi Explorer
  • Turbo C++ Explorer

ARCHIWUM