Magazyn


Profesjonalny magazyn dla programistówNajwiększy europejski magazyn o linuksie


RECENZJA: Software Developer's Journal 01/2007

Tematem przewodnim nomorocznego numeru magazynu Software Developer's Journal jest tworzenie aplikacji dla biznesu. Znajdziemy w nim artykuły dotyczące systemu elektronicznego rozliczeń podatkowych e-Poltax, a także jak tworzyć do niego aplikacje. W dzisiejszych czasach, czasach które ciągle brną do przodu już niedługo każdy będzie rozliczał się "elektronicznie", a wtedy na umiejętności tworzenia takich aplikacji będzie można sporo zarobić. Bardzo ciekawym okazuje się artykuł o programowaniu w Javie gdzie poznajemy wykorzystanie Javy w telewizji interaktywnej oraz dowiadujemy się jak napisać znaną wszystkim grę Snake. Na uwagę zasługuje także ciekawa zmiana noworoczna w magazynie, mianowicie new-dział "Kasa dla programisty", w którym będzie można poczytać co oferują polskie firmy informatyczne swoim pracownikom oraz doświadczenia programistów, którzy przeszli od hobby do zawodowstwa. Zapowiada się interesująco, będę z uwagą śledził ten dział. Serdecznie zapraszam wszystkich do zapoznania się z nowym numerem magazynu, gdyż tworzenie aplikacji biznesowych może okazać się pozytywne pod względem finansowym.
OPIS

Quartz-zarządzanie zadaniami w J2SE/J2EE
Piotr przedstawia otwartą bibliotekę wspomagającą harmonogramowanie zadań, którą można zintegrować z dowolną aplikacją J2EE lub J2SE. Pokazuje jak budować proste i złożone harmonogramy.

Business Process Execution Language
Piotr zapoznaje nas z podstawami i najczęściej używanymi elementami języka Oracle Business Process Execution Language.

Aplikacje Java w telewizji interaktywnej
Tomasz przedstawia w artykule wykorzystanie Javy w telewizji interaktywnej. Pokaże w jaki sposób napisać znaną wszystkim grę Snake.

GWT-WEB 2.0 na maksa
David roztoczy przed nami kuszące możliowści Google Web Toolkit. Opisze prace z projektami GTW, pisanie własnych komponentów oraz transfer kodu Java na JavaScript.

Rozszerzenia środowiska bazodanowego Kexi
Jarek przedstawi rozszerzenia środowiska Kexi, które to narzędzie przekłada łatwość tworzenia i rozwijania aplikacji bazodanowych nad bogactwo zaawansowanych opcji.

Progress Software Progress Sonic ESB- tworzenie usług w środowisku Progress Sonic Workbench
Trzeci odcinek klubu. Artykuł przybliża pojęcia związane z usługami ESB oraz prezentuje w jaki sposób stworzyć nową klasę usług przy użyciu Progress Sonic Workbench.

e-POLTAX
W tym artykule poza przedstawieniem sposobu działania systemu e-POLTAX, autor skupił się głównie na opisie formatów deklaracji elektronicznej.

CD/DVD
2 CD: MULTIMEDIALNY KURS MCSA + TRUSTPORT INTERNET GATEWAY 4,5

ARCHIWUM