Magazyn


Profesjonalny magazyn dla programistówNajwiększy europejski magazyn o linuksie


RECENZJA: Software Developer's Journal 02/2007

Tematem przewodnim numeru 2/2007 magazynu Software Developer's Journal jest artykuł pt. Pojedynek gigantów: NetBeans vs Eclipse, kto wygrał przekonajcie się sami. To wydanie magazynu ze wszystkich dotychczasz przeze mnie recenzjonowanych zaciekawiło mnie najbardziej. Znalazłem w nim wiele ciekawych artykułów, jak na przykład o tworzeniu webserwisu z przykładami zabezpieczeń wkazując zarówno zalety, jak i wady opisywanych rozwiązań. Ciekawe są również artykuły opisujące tworzenie stron i nowości w XHTML 2.0, niby tak oczywiste wiadomości, a jednka warte uwagi. Kolejny ciekawy artykuł przedstawia i uczy w jaki sposób napisać kod przenośny z biblioteką POSH. Na płycie CD dołączone są narzędzia do administracji baz danych, które z pewnością przydadzą się wielu osobom. Mnie to wydanie magazynu wydało się bardzo ciekawe i przydatne w praktyce, znalazłem w nim wiele przydatnych wiadomości i myślę, że każdy może zrobić to samo, dlatego zapraszam wszystkich do lektury najnowszego numeru pisma.
OPIS

Progress Sonic ESB - tworzenie procesów w środowisku Sonic Workbench
Czwarty odcinek klubu.

CLucene - efektywne wyszukiwanie informacji
Ben van przedstawia przegląd możliwości CLucene, opisuje zasady jej działania i wskazuje, jak szybko rozpocząć pracę z biblioteką i jak używać jej w poprawny sposób.

NetBeans vs Eclipse - pojedynek gigantów
Z artykułu dowiesz się jak zainstalować oba środowiska oraz jak edytować kod. Autorzy wyjaśniają sposób rozbudowy programów poprzez instalację dodatkowych pluginów.

.NET + Python = IronPython
Artykuł przedstawia zakres i możliwości IronPythona, omawia dostępne narzędzia i skrypty oraz tłumaczy w jaki sposób tworzyć rozszerzenia .NET dla IronPythona.

Pierwsza strona w XHTML
Leszek Albrzykowski przedstawia podstawy języka XHTML oraz opisuje kilka sposobów na uniknięcie błędów, z którymi na co dzień można zetknąć się w Internecie.

Nowości w XHTML
Dominik Tomaszuk na podstawie szkicu W3C XHTML-a z 26 lipca 2006r. omawia najważniejsze nowości w XHTML-u 2.0, które z dużym prawdopodobieństwem znajdą się w finalnej wersji rekomendacji.

Przenośny kod z biblioteką POSH
Piotr Nazimek opisuje bibliotekę POSH, która pozwala na rozwiązywanie problemów związanych z pisaniem przenośnego kodu.

Bezpieczeństwo webserwisów w praktyce
Tomasz Sztelak uczy w jaki sposób stworzyć przykładowy webserwis, przedstawia metody zabezpieczeń wskazując zarówno zalety, jak i wady opisywanych rozwiązań.

Magic eDeveloper - Mechanizmy wprowadzania danych za pomocą list wyboru i weryfikacji danych
Artykuł zostaw poświęcony sposobom wprowadzania danych za pomocą list wyboru oraz wykorzystaniu elementów graficznych. Pokazano także uniwersalny sposób na zbudowanie i użycie słownika.

Internetowe Mistrzostwa Polski w Programowaniu
Internetowe Mistrzostwa Polski w Programowaniu były szóstym ogólnopolskim konkursem programistycznym zorganizowanym przez firmę SAFO dla osób interesujących się algorytmami i programowaniem.

Świat równoległy
Zastanawiałem się ostatnio nad historią rozwoju informatyki poprzez pryzmat procesu ewolucji języków programowania...

Rozmowa ze Svenem Schuldtem
Sven Schuld ma czternastoletnie doświadczenie w branży IT. SDJ: Jakie są plany firmy Symantec dotyczące rynku polskiego, jakie produkty firma będzie rozwijać i jakie projekty będą realizowane? .....

CD / DVD
Narzędzia do administracji bazy danych TOAD:

  • Toad for DB2
  • Toad for Oracle
  • Toad for MySQL
  • Toad for SQL Server

ARCHIWUM